Fyzioterapie

Zbavte se bolestí zad a naučte se jak si tuto změnu udržet

Proč a kdy přijít na fyzioterapii?

  • Trpíte bolestí, ztuhlostí, mravenčením nebo pálením?
  • Omezuje Vás zhoršená pohyblivost kloubů páteře, či končetin?
  • Limituje Vás pohyb v běžném životě nebo při sportu?
  • Chcete se svých obtíží zbavit pohybem!
Domluvte vstupní schůzku

Služby, které poskytuji

Vlastní terapie

Individuální i domácí
Skupinové
Workshop pro firmy

Objednat nyní

Akutní terapie

Akutní i chronické potíže
Bolesti po úrazech
Předoperační a poperační

Objednat nyní

Prevenční terapie

Uvolnění kloubů a šlach
Zlepšení vnímání vlastního těla
Ergonomie proti bolesti zad

Objednat nyní

Jak terapie probíhá?

V průběhu vyšetření Vám položím otázky a dotazy jak se cítíte v jednotlivých pozicích a pohybech během dne.

Na základě anamnézy a pohybového vyšetření určím zda-li se příčina vašich potíží nachází v kloubu, v měkkých tkáních, ve svalech, či  v jednotlivých složkách páteře.

Doporučím Vám, jakým způsobem aktivně postupovat v odstranění potíží, v prevenci a jak zvládnout běžné denní aktivity bez bolesti.

Domluvte vstupní schůzku

Jaké metody doporučuji a nabízím?

McKenzie metoda pro bolesti zad

Celosvětově uznávaná metoda pro vyšetření, léčbu, prevenci, vzdělávání a povzbuzení pacientů s problémy v oblasti krční, hrudní a bederní páteře, nebo s poruchami periferních kloubů. Více zde.

Kineziotaping

Používaná se k léčení a stimulaci pohybového aparátu, dokáže tišit i dlouhotrvající bolest a přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu. Uvolňuje přetížené svaly a měkké tkáně a zároveň zvyšuje napětí oslabených tkání, čímž zvyšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a tím snižuje otok měkkých tkání. Pomáhá při zánětlivých stavech pohybového aparátu. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Oblíbený je v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace.

SM Systém

Stabilizace Mobilizace je metoda založená na procvičování svalových řetězců. Pomáhá při bolesti zad, ale i formou prevence.

Bankování

Tato staletími ověřená metoda vám může pomoci od bolesti zad, nachlazení, uvolní ztuhlé svalstvo, stimuluje krevní oběh, endokrinní systém i vnitřní orgány, zvyšuje peristaltiku, zlepšuje trávení a vstřebávání živin, baňky jsou velmi účinné i proti celulitidě. Baňky se přikládají na reflexní zóny, akupunkturní body, přímo na bolavé místo nebo se používají k masáži.

Míčkování

Míčkování molitanovými míčky uvolní napětí kůže, svalů i fascií. Jsou vhodné na první pomoc akutních respiračních potíží. Ale stejně tak působí i u chronických potíží. Dokonale zprůchodní horní dýchací cesty, čím zbavují vaše dutiny nežádoucího hlenu. Ideální jeho použití na prevenci zánětů dutin a na celkové zlepšení imunity. Je vhodné pro použití i po stomatologických zákrocích, nebo jiných zákrocích v orofaciální oblasti.

Domluvte vstupní schůzku

Doporučení / Zkušenosti / Reference

Na zahradě jsem zvedala těžkou nádobu s hlínou. Druhý den mi bolest v kolenou a kyčli nedovolila pohybovat se. Co dělat? Postupně jsem navštívila několik ordinací lékařů. Doporučili mně operaci všech tří kloubů. Pokusila jsem se hledat jinou pomoc. Zaujal mně článek Miriam Hrabinské o metodě McKenzie v únorových Třemošnických novinách. Po prvním asi hodinovém setkání jsem dostala doporučení na pravidelné cvičení. Z počátku jsem byla překvapena účinkem tak jednoduchých cviků. Bolest zmizela, pohyblivost se zlepšila. V průběhu terapie s použitím metody McKenzie se můj stav viditelně zlepšoval, ale nikoliv přímočaře. Fyzioterapeutka kombinovala cviky a pomáhala mi pochopit podstatu metody. Obdivuji její trpělivost při mých neobratných začátcích. Opravovala, předváděla. Jsem jí vděčná i za psychickou podporu, naději. Snažila jsem se podle doporučení cvičit několikrát denně. Musím přiznat, že se mi mnohokrát nechtělo. Postupně se můj stav ale zlepšoval a to mi dodávalo sílu. Zkuste to také! Budete překvapeni nesmírným úsilím fyzioterapeutky vám pomoci a jejím milým chováním.

Stanislava KadlecováSeniorka

Opět se mi potvrdilo, jak je Miriam úžasná fyzioterapeutka. Její přístup a terapeutické techniky se nedají ani slovy vylíčit, člověk si je musím sám vyzkoušet. Miriam mi již několikrát pomohla při potížích s pohybovým aparátem, ochotně léčí mne i mého manžela. Spolupráce s ní je naprosto skvělá, při nedávném úraze, který mi způsobil vážné bolesti, reagovala okamžitě a natolik profesionálně, že se potíže zmírnily a dnes se můžu opět bez problémů hýbat. Navíc mi poradila cviky, které mohu provádět sama, abych podobným potížím předešla. Její služby mohu jen doporučit! 🙂

Michaela Melišíkovápřekladatelka a tlumočnice